Одним з найпоширеніших методів кріплення заготовок при обробці на верстатах з ЧПУ є їх фіксація на вакуумному столі.

Таке кріплення оброблюваного матеріалу в більшості випадків краще підходить, надійно утримуючи заготовки під час обробки і виключаючи необхідність їх фіксації механічними притисками або іншими способами.
Вакуумний стіл найбільш зручний і швидкий спосіб кріплення заготовок при роботі з будь-яким плоским листовим матеріалом, обробкою за технологією «Нестинг», наскрізним контурним фрезеруванням.
Вакуумні столи надійно працюють з багатьма матеріалами, наприклад різні пластики та композити, деревина та будь-які її похідні.
Притискна сила у вакуумних столах створюється через різницю тисків між сильно розрідженим середовищем, яке для простоти називають вакуумом, створюваної під деталлю, і атмосферним тиском, що притискає деталь зверху до столу.

На верстатах виробництва ІнСтанкоСервіс встановлюються найбільш гнучкі у використанні матричні вакуумні столи із зонуванням. Столи виготовляються з ударостійкого та зносостійкого композитного матеріалу, не схильного до деформацій при зміні навколишньої температури та вологості, на відміну від таких матеріалів як фанера та МДФ.
При необхідності кількість, розташування та конфігурація вакуумних зон столу може бути оптимізована під завдання покупця.

Найчастіше між поверхню вакуумного столу і заготовкою, що фіксується, використовується, так званий «жертвовий шар», виконаний з твердого пористого матеріалу. Цей проміжний шар, що періодично вирівнюється або замінюється, необхідний для збереження поверхні вакуумного столу при наскрізному фрезеруванні з «запасом по глибині», а також для рівномірного розподілу сили притискання по всій поверхні заготовки.

Верстати компанії ІнСтанкоСервіс у базових модифікаціях використовують відцентрові вакуумні насоси потужністю 5,5 кВт та продуктивністю до 400 м2. За рахунок високої продуктивності насоса він здатний фіксувати заготовки середніх та великих розмірів, а також невеликих деталей, при додатковому обмеженні площі зони розрядження. Крім того, за бажанням замовника або при необхідності забезпечити надійне кріплення специфічного матеріалу, на верстати можуть бути встановлені пластинчасто-роторні або водокільцеві насоси необхідної потужності та продуктивності.