При обробці заготовок утворюються шкідливі здоров’ю пилові суспензії. Система аспірації – сучасний метод боротьби із забрудненістю повітря. Вона виводить механічні домішки, покращує умови праці.
Пилоуловлювальний агрегат (система аспірації) використовується для очищення повітря (видалення пилу, стружки, тріски) в зоні механічної обробки деревообробних верстатів та з можливістю його повернення до виробничих приміщень. Принцип роботи системи аспірації: за допомогою вентиляторів неочищене повітря трубами потрапляє в тканинний мішок, де великі тверді частинки під дією сили тяжіння опадають у нижній мішок. Повітря, проходячи через тканину верхніх ковпаків, що фільтрують, очищається і повертається в приміщення. Відокремлений, фільтрований матеріал збирається в мішок.
Призначені для очищення повітря, використаного для видалення стружки та тирси із зони обробки виробів; збору стружки та тирси, що утворюються при обробці виробів з деревини та деревних матеріалів, пластикових та алюмінієвих виробів на верстатах різного призначення.
Агрегат приєднується за допомогою шлангів до верстатів. Стружка та тирса збираються в багаторазові мішки.